LEPISZCZE VESTKORN
Naturalne lepiszcze na bazie skrobi grochowej norweskiej firmy Vestkorn.

Producentom pelletu drzewnego, agro pelletu i brykietu oferujemy norweskie eko-lepiszcze na bazie natywnej skrobi grochowej E 1370 D, zawierającej wyłącznie naturalne składniki. Cechy produktu:

▪ Eco-lepiszcze ma postać jasnego (kolor żółtawy) proszku. Maksymalnie przy produkcji stosuje się do 3% lepiszcza (w przypadku surowców liściastych).

▪ Przy produkcji wysokiej jakości pelletu z czystych trocin sosnowych/świerkowych najlepsze efekty daje stosowanie już od 0,3 do 0,7% lepiszcza.

▪ Eco-lepiszcze oszczędza matryce i wałki (rolki). Zwiększa ich żywotność nawet o 25%, zwiększa wydajność granulatora do 20 %. Dodatkowo oszczędza energię elektryczną.

▪ Granulator pracuje płynnie, bez przeciążeń.

▪ Eco-lepiszcze znacznie poprawia wiązanie pelletu. Ma też właściwości lekko rozjaśniające i wydłużające pellet.

▪ Pellet jest twardszy, bardziej odporny na ścieranie, gładki, bez pęknięć i błyszczący.

▪ Powstaje znacznie mniej frakcji pylistej.

Do kolejnych korzyści zalicza się również:

▪ Wyższą temperaturę topnienia.

▪ Mniejszą zawartość popiołu.

▪ Większą energetyczność pelletu.

▪ Większą gęstość pelletu.

▪ Mniejszą wilgotność pelletu.

▪ Brak spieków przy spalaniu pelletu lub spieki kruche (w przypadku stosowania zanieczyszczonego korą surowca).

▪ Znaczne ograniczenie występowania tzw. żużlu przy zastosowaniu słabego surowca do produkcji.

Używając eco-lepiszcza producent uzyskuje nie tylko lepszą jakość pelletu, ale również osiąga wymierne oszczędności. Zakup lepiszcza zwraca się w szybkim tempie. Lepiszcze na bazie natywnej skrobi grochowej rozpuszcza się w gorącej wodzie. Najlepszy efekt osiąga się w przypadku zastosowania kondycjonera z gorącą wodą lub parą wodną. Wówczas lepkość skrobi wynosi aż 5000-6000 MPS (dla porównania lepkość mąki tzw. 500-tki wynosi ok. 1500 MPS). Lepiszcze jest bardzo zachwalane przez producentów używających liściastego surowca (dąb, buk, olcha itp.). Lepiszcze jest najbardziej wydajne przy zastosowaniu w profesjonalnych liniach pelletujących. Dozując lepiszcze do kondycjonera z parą wodną lub gorącą wodą wystarczy już ok 1% lepiszcza przy surowcu liściastym oraz 0,5% przy surowcu iglastym. W przypadku braku kondycjonera i mieszaniu lepiszcza np. w zbiorniku buforowym zaleca się stosować około 2-3% lepiszcza, przy zastosowaniu surowca liściastego i około 1% w przypadku surowca iglastego.